5000290283 support@digiprojects.ir

گزارش شماره ۲ – فشرده سازی تصاویر پزشکی

گزارش شماره ۲  – فشرده سازی تصاویر پزشکی

بينايي ماشين پردازش تصوير گزارش

گزارش شماره ۲ – فشرده سازی تصاویر پزشکی

ارسال شده توسط مدير وب سايت

Medical Image Compression

فشرده­ سازی تصاویر پزشکی

فرمت  گزارش  : word ، PDF و پاورپوینت

تعداد صفحات گزارش : ۶۸صفحه

تعداد اسلایدهای گزارش : ۵۲ اسلاید

دانلود منابع گزارش به رایگان :

دانلود اصل مقاله ۱ – رایگان

دانلود اصل مقاله ۲ – رایگان

دانلود اصل مقاله ۳ – رایگان

قیمت : ۳۵۰۰۰ تومان

350,000 ریال – خرید

چکیده

از آنجایی که در شاخه علم پزشکی از راه دور، ذخیره­سازی و انتقال تصاویر پزشکی، اهمیت بسیار زیادی پیدا می­کند، با توجه به محدودیت در پهنای باند و ظرفیت ذخیره­سازی، یک تصویر پزشکی می­تواند قبل از انتقال یا ذخیره­سازی، به فشرده­سازی نیازمند باشد. در میان روش­های مختلف فشرده­ سازی، تکنیک­هایی بر پایه تبدیل[۱]، که یک تصویر را از حوزه مکان به داده­هایی در دامنه طیف تبدیل می­کنند، بسیار موثر هستند.

با توجه به گستردگی استفاده از تبدیل گسسته کسینوسی[۲]  در روش­های فشرده­سازی، در گزارش مطالعاتی پیش­رو، ابتدا نوعی از تبدیل گسسته کسینوسی، به عنوان تبدیل گسسته‌ی کسینوسی پیچشی[۳] بررسی می­شود، که برای فشرده­سازی تصویر دو بُعدی استفاده و نشان داده شده است که به انجام بهتر تبدیل گسسته کسینوسی در نرخ بیت­های بالا می پردازد. همچنین از آنجایی که در فشرده­سازی مبتنی بر تبدیل گسسته کسینوسی، برای سادگی محاسباتی، تصویر را به بلوک های کوچکتر، تقسیم می­کند و بلوک ها بر اساس محتوای اطلاعات طبقه­ بندی شده­اند تا نسبت فشرده­سازی بدون به خطر انداختن اطلاعات به حداکثر برسد، در بخشی از کار مطالعاتی، تکنیکی همراه با الگوریتم محاسباتی برای دسته­بندی بلوک­ها، بر اساس مقدار آستانه و واریانس تطبیقی ارائه می­شود. نتایج موثر این روش تطبیقی که برای تمامی تصاویر پزشکی قابل اجرا است، با اعمال آن به تصاویر سی.تی، اشعه ایکس و سونوگرافی و مقایسه نتایج در برابر تصاویر JPEG از نظر شاخص­های مختلف با کیفیت هدف نشان داده است.

مبحث آخری که در این گزارش بررسی خواهد شد، فشرده­سازی تصاویر سه بُعدی با استفاده از کدگذار تبدیل وِیولِت می­باشد. چهار الگوریتم تبدیل وِیولِت در اولین مرحله با چند نوع کدگذار در مرحله دوم استفاده خواهد شد، و سپس ترکیب بهینه وِیولِت-کدگذارها تعیین می­گردد. برای تبدیل وِیولِت، دو نسخه تبدیل وِیولِت متقارن و مجزا بررسی می­شود.

کلمات کلیدی:

پزشکی از راه دور، رادیولوژی از راه دور، فشرده ­سازی تصاویر پزشکی، فشرده­ سازی داده­ها، تبدیل کسینوسی گسسته (سه بُعدی)، تبدیل کسینوسی گسسته پیچشی (سه بُعدی)، تبدیل وِیولِت متقارن، تبدیل وِیولِت مجزا

Keywords:

Telemedicine, Teleradiology, Medical image compression, Data compression, 3-D SPIHT, 3-D SPECK and 3-D, BISK, Symmetric wavelet transform, Decoupled wavelet transform, Discrete cosine transform (DCT), Warped discrete cosine transform (WDCT)

[۱] Transform-based

[۲] Discrete cosine transform (DCT)

[۳] Warped discrete cosine transform (WDCT)

برچسب

نوشته شده توسط مدير وب سايت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق این سایت متعلق به دیجی پروژه می باشد طراحی وب سایت توسط رنا وب صورت گرفته است