0000000 sendticket.py@gmail.com

پروژه شماره ۱۱ – بررسی تقطیع مبتنی برلبه با opencv

پروژه شماره ۱۱ – بررسی تقطیع مبتنی برلبه با opencv

OPEN CV بينايي ماشين پروژه ها

پروژه شماره ۱۱ – بررسی تقطیع مبتنی برلبه با opencv

ارسال شده توسط مدير وب سايت

هدف: بررسی تقطیع مبتنی برلبه

کد: کد این پروژه را به زبان c++ و با کمک opencv

گزارش: فایل گزارش در قالب word , pdf می باشد و حاوی پاسخ به سوالات زیر می باشد.کدهای استفاده شده در گزارش توضیح داده نشده است.(۲۲ صفحه)

حتما توجه داشته باشید که برای اجرای کد باید OPENCV بر روی ویژوال استادیو نصب شده باشد.

قیمت : ۳۲۰۰۰ تومان

320,000 ریال – خرید

بخش ۱

الف) لبه یاب سوبل و نواتیا ببو را باهم مقایسه کرده و مزایا و معایبشان را به طور خلاصه ذکر کنید. نتیجه اعمال این دو لبه یاب را بر تصویر دلخواه نشان دهید. فیلترهاي نواتیا ببو در ادامه آمده است.

1

2

3

ب) به طور خلاصه توضیح دهید لبه یاب کنی چگونه عمل می کند. هدف از کرنل گوسی در این لبه یاب چیست؟ این لبه یاب را بر تصویر شماره ۴ اعمال کنید.

4

ج) لبه یاب کنی سه پارامتر دارد، تغییر مقدار این پارامترها چه تاثیري بر نتیجه حاصله دارد؟ اندازه کرنل ۳،۵ و ۷ را بر تصویري ،دلخواه اعمال کرده ونتیجه را مقایسه کنید. اگر آستانه بالا را از ۲۵۵ به ۱۲۸ تغییر دهیم چه تغییري بر تصویر نهایی ایجاد می شود؟ نتیجه تغییر آستانه پایین از ۱ به ۲۲۰ چیست؟

5

د) لبه یاب کنی نسبت به لبه یاب هاي کلاسیک (مثل سوبل و نواتیا ببو) چه مزایا و معایبی دارد؟ نتیجه این دو روش را مقایسه کنید.


بخش ۲

الف) یکی از روش هاي تشخیص خط، استفاده از تبدیل هاف است. معمولا ورودي تبدیل هاف چیست؟ تبدیل هاف را بر تصویري شامل خطوط اعمال کرده و خطوط بدست آمده را رسم کنید.

6

ب) نویز چه تاثیري بر تبدیل هاف دارد؟ براي بررسی این سوال، به تصویر حاصل از لبه یاب ، نویز گوسی اضافه کرده و تبدیل هاف  را اعمال کنید. تبدیل هاف تا چه واریانسی از نویز گوسی را میتواند تحمل کند و خطوط را تشخیص دهد؟ (تصویر شماره ۵)

7

ج) تبدیل دایره هاف را بر تصویري شامل اشکال دایره اي اعمال کرده و پارامترهاي آن را به گونه اي تنظیم کنید که دایره ها را بیابد.

8


بخش ۳

الف) کانتور چیست؟ در openCV  چه توابعی براي پیدا کردن کانتور و یافتن خصوصیات آن تعریف شده است؟ به طور خلاصه توضیح دهید.

ب) تابع findContour از چه روشی براي تعیین پیرامون استفاده می کند؟ پارامتر هاي این تابع چیست؟ این تابع را بر روي یک تصویر اعمال کرده و نتیجه را نشان دهید.

9


بخش ۴

با استفاده از آنچه در این بخش از درس خواندید (تقطیع مبتنی بر لبه) تصویر شماره ۶ را قطعه بندي کنید. روش مورد استفاده خود را به طور خلاصه توضیح دهید. به چه علتی این روش را انتخاب کردید؟

19

برچسب , , , , , ,

نوشته شده توسط مدير وب سايت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق این سایت متعلق به دیجی پروژه می باشد طراحی وب سایت توسط رنا وب صورت گرفته است